#wracaMY - LIST OTWARTY

Drodzy Klubowicze, zawodnicy, sportowcy, miłośnicy aktywności fizycznej! 

Wracamy do Was po trudnym dla nas okresie zamknięcia, do którego zmusiły nas okoliczności od nas niezależne. Zamknięcia, które nastąpiło mimo faktu, że przez cały ten czas, istniejące przepisy umożliwiały nam legalną działalność na zasadach, o których Was informowaliśmy w naszych klubach, tj. zgodnych § 9 ust. 16 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. z późniejszymi zmianami. 

Fakt, iż możemy funkcjonować potwierdza opinia Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a także decyzje poszczególnych Inspektoratów Sanitarnych czy wyroki i decyzje sądów w kontekście niezgodnych z prawem zamknięć klubów, jak również indywidualne opinie i interpretacje prawne, które posiadamy. 

Decyzję o zamknięciu 9 kwietnia podjęliśmy nie tylko w oparciu o podejście organów zewnętrznych, ale również poprzez okazanie zrozumienia dla aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym województwie, dużą liczbę zgonów i wzrost zachorowań. Była to trudna, ale odpowiedzialna decyzja, podjęta solidarnie. 

Biorąc pod uwagę odmrażanie gospodarki, uruchamianie kolejnych branż, spadek zachorowań i wzrost szczepień uważamy, że otwieranie jako ostatniej branży, która przyczynia się do poprawy odporności, dba o aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia jest krzywdzące i niesprawiedliwe. W ostatnich czterech aktualizacjach rozporządzenia nie zmienił się punkt, na podstawie którego prowadzimy działalność. Obowiązuje on również w rozporządzeniu wydanym w dniu 29.04. 

Nasze kluby, zgodnie z rozporządzeniem, będą po majówce otwarte dla: 

 1. Zawodników należących do polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, powołanych do kadry narodowej;

 2. Zawodników należących do polskich związków sportowych, powołanych do kadry narodowej, biorących udział we współzawodnictwie sportowym i przygotowujących się do zawodów;

 3. Zorganizowanych grup dzieci i młodzieży;

 4. Pozostałych osób uprawnionych do treningów zgodnie z rozporządzeniem lub wynajmujących powierzchnię.
   

Przez cały czas działamy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w ścisłym reżimie sanitarnym, który będzie kontynuowany, włącznie z zachowaniem zorganizowanego charakteru zajęć, 15 minutowych przerw między zajęciami zorganizowanymi, dezynfekcji szatni, łazienek, sprzętu sportowego, przestrzeganiem limitów dot. liczby osób w obiektach. 

Prosimy Was o stosowanie się do zaleceń naszych pracowników i informacji zamieszczanych w klubach, aby nasz wspólny powrót do aktywności był jak najbardziej efektywny i bezproblemowy. Do zobaczenia! 

Podpisano przez przedstawicieli klubów: 

 • Human Fitness Philosophy 
 • Kuźnia Centrum Atletyki 
 • Natural Fit 
 • SPORTera
 • VeraSport 
0 komentarzy
Dodaj komentarz