Nikt jeszcze nie dodal oceny, dodaj ją jako pierwszy!
Oceń
0
Szczegóły zajęć
0,0 0 ocen

Stretching to zestaw ruchów i pozycji, które nakierowane są na rozciągnięcie poszczególnych mięśni i ich całych grup. Tempo zajęć jest spokojne, pozwalające nie tylko wydłużać pospinane mięśnie, ale również zrelaksować je i rozluźnić. Dzięki temu efekty samego rozciągania są jeszcze lepsze.

Podczas zajęć uczestnikom towarzyszy spokojna, kojąca muzyka, która dodatkowo wpływa na emocjonalne wyciszenie, a w efekcie - redukcję stresu. Dlatego zajęcia zarówno polecane są jako trening wieczorny – wyciszający, przygotowujący do snu i regeneracji; jak i trening poranny, który wprowadza uczestnika w nowy dzień z poprawionym humorem i mniejszym stresem.

Zajęcia sprawdzają się również, jako element szerszego planu treningowego. Uczestnictwo w nich wspiera regenerację mięśni i poprawę wyników w treningach siłowych, wydolnościowych, sprinterskich, sylwetkowych. Zalecane są dla osób wykonujących długotrwały, jednostajny ruch (biegaczy, rowerzystów, wioślarzy), jak i dla tych, którzy wykonują bardzo zmienne w charakterze i prędkości ruchy (crossfiterów, tancerzy, osób ćwiczących siłowo).

Regularne uczestnictwo w zajęciach obniża ryzyko kontuzji, przygotowuje mięśnie do lepszej, pełniejszej regeneracji, wpływa na poprawę postury i sylwetki. Rozciąganie działa na całą strukturę  mięśnia - od jego przyczepów początkowych, przez ścięgna, głowę mięśnia, po jego zakończenia przy kości, lub innych strukturach. Ma wzmacniający i mobilizacyjny wpływ na pozostałe miękkie struktury stawów i aparatu ruchu – ścięgna, powięź, więzadła. U wielu osób przekłada się na redukcję bólów pleców, ramion i kończyn.

Prowadzący zajęcia
Adam Derdzikowski
Adam Derdzikowski Fitness zobacz profil
0 komentarzy
Dodaj komentarz

Grupy mięśni

Szczegóły zajęć

Dla kogo: Dla kobiet , Dla mężczyzn , Dla seniorów
Cel: Chcę się zrelaksować
Intensywność: Niska

Oceń te zajęcia